Tarihçe

MMY Tantuni Tarihçesi

MMY TANTUNİ, 1984 yılında Mevlüt ŞİMŞEK ’in Hakkâri'den Mersin'e gelmesiyle başlayan bir başarı öyküsüne sahiptir.MMY  Tantuninin kurucusu Mevlüt ŞİMŞEK 1971 Hakkâri doğumludur. Mesleki olarak restoran sektöründe sıcak ve soğuk 150 çeşide yakın ürün bilgisine sahiptir.

1984 yıllarında sektöre bulaşık ve komilikten başlayarak belirli bir zaman diliminde ustalarıyla birlikte bizzat tantuni ve döner tezgâhında çalışır. Mesleği büyük bir zevk ve istekle yaptığı için işine sevgi katmayı başarıp ürün ve sevgi bütünlüğünü sağlayan, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile kendini mersin halkına sevdirmeyi başaran Mevlüt Bey’in patronu Bahattin Bey artık Mevlüt Bey’in kendine bir yer açması gerektiğine inanıp bu konuda kendisine büyük destekler vermiştir.

1987 yılında kendi işini kurmaya karar aldı. Kafasında sadece tantuni ve döner vardı. İşe ilk olarak Mersin’de döner ile başlayan Mevlüt ŞİMŞEK kısa bir sürede kendisini kabul ettirmiş olup döneri muhteşem ilgi görmeye başlamıştı. Fakat Mevlüt Bey’in mesleğe sevgisi o kadar büyüktü ki herkesin bildiği dönerle değil de Türkiye’de sadece Mersin’de bilinen unutulmaya yüz tutan tantuniyi kendi sitilinde kendine has tarzı ve becerisiyle bütünleştirip yayma kararı alır. Çıktığı uzun ve zorlu yolda projelere başlarken kendisine emekleri ve destekleri çok büyük olan “CEY GRUP” Yönetim Kurulu Başkanı Ali AVCI vasıtası ve tavsiyesiyle İstanbul’a gelme kararı alır.

1998 yılında İstanbul’a gelen Mevlüt ŞİMŞEK tabela ismi Mevlüt Bey’in çocukları olan MUHAMMET, MERT ve YAĞMUR’ un isimlerinin baş harflerinden olan MMY Tantuni şahıs firmasını kurmuştur.

Kısıtlı imkânlarla fakat büyük umutlarla çıkılan bu yolda ,mevlüt bey siz değerli misafirlerinin katkıları ile birçok sıkıntıya, yozlaşmaya karşın işini seven, yaptığı işten mutluluk duyan ve sıfır imkânlarla bile kaliteden asla vazgeçmeyen anlayıştan hiç ayrılmadı. Bu anlayışın temelinde misafirlerine ,işine ve özünüze duyduğu saygının bir ifadesi vardır.

Mevlüt Bey genel olarak bilinen tantuniden farklı bir lezzet üretmek için afyonkarahisar, Tekirdağ ve  tokat yörelerine bir gezi düzenleyip yöre insanlarının beslediği besi hayvanı olan dana etinden elde ettiği eti kendi sitilinde tantuniye özel  garnütörünü  biraz samimiyet, biraz sevgi, biraz disiplin, kalite  ve tecrübesi ile bütünleştirip bir formül üretti.  Bu lezzeti büyük bir güven ve gururla 15 farklı kültürden ve kıtadan gelen bütün misafirlerin beğenisine sundu. Değişik bir lezzet olduğundan MMY TANTUNİ keşifler mekânı olarak algılanmaya başlandı. Beğenilen bir tat, lezzet olmayı başaran tantuni; kısa bir sürede 15 ve fazlası kültürde tanınıp İstanbul’da ise tantuni müdavimleri oluşturmayı başardı. İnsanların beğenilerine sunuldu çünkü beğeni itici bir güçtür, lezzet bilindikçe talep arttı. Talep artıkça Mevlüt Bey tantuniyi daha da güzelleştirmek için daha çok denemelere başladı. Aslında bu denemeler Mevlüt ŞİMŞEK’ in bir türlü dizginleyemediği yemek yapma ve yemek kültürü tarihine olan merakının birer denemesiydi.

Denemeler sonuç verdi ve İstanbul’lular için farklı bir lezzet Mevlüt Bey için hedeflerine biraz daha yakınlaşması için sağlam bir temel atılmış oldu. Bu temel o kadar sağlıklı ve sevgi dolu atılmıştı ki her gün biraz daha büyüyerek 2011 yılında ticari ismi “ÖZMAY GIDA TURİZM İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.” tabela ismi MMY TANTUNİ olarak daha da kurumsallaştırılmış hizmet kalitesi artırmak adına bir adım daha atılmıştır.bu atılan adımların hepsinde tabiî ki baş rol her zaman siz değerli lezzet üstatlarınındı.

Mmy Tantuni, açıldığı günden bu yana, kendini, genellikle kolay para kazanmanın bir yolu olarak görülen anlayışın dışında tutmaya çalışmıştır. Yaptığı işe duyduğu saygı ve bilgi sonucu İstanbul’da tantuni ye duyulan yabancılık hissine rağmen Mevlüt Bey mesleği kendi ile sınırlı kılmayıp hem sektöre hemde insanlara daha fazla istişhtam,sağlamak için mesleğe usta yetiştirmeye karar verdi.ve şuan MMY  tantunilerinin  tamamında mevlüt beyin yetiştirdiği lezzet ustaları aynı,lezzet,kalite ve konsepte misafirlere hizmet vermektedir.

MMY TANTUNİ siz değerli misafirlerinin vermiş olduğu öneri ve destekleri  ile ufku daha da genişlemiş Sahip olduğu yenilikçi ve atılımcı ruh ile rekabeti arttırıcı bir misyon üstlenerek sektöre canlılık kazandırmaktadır. MMY Tantuni sektöre kendi penceresinden bakmanın yanı sıra satış kanalları ile tüketici gözüyle bakmayı görev edinmiş bir yaklaşıma sahiptir. Besicilikten mezbahaya; üretimden tüketicinin sofrasına kadar her aşamada ürüne hâkim olan MMY Tantuni, satış kanalı ve tüketim kanalı ne olursa olsun leziz, sağlıklı, hijyen kalitesinden ödün vermeyen bir şirket politikasına sahiptir. Mmy tantuni;nin siz değerli lezzet kaşiflerinin tecübe ve önerileri Profesyonel lezzet ekibinin amatör ruh heyecanı ile ürettikleri tantuni, ciğer şiş ve künefenin vazgeçilmez adresi olmayı başaran MMY TANTUNİ kurucusu MEVLÜT ŞİMŞEK derki;

“Özel olmamız sizin özel olmanızdan kaynaklanıyor. Bir kulübede başlayan lezzet bugün 15 farklı kültürden  binlerce insanın tanıdığı, bildiği bir lezzet haline geldi. Sizlere en iyisini, en özelini sunma gayreti içerisinde olan MMY Tantuni sizlere teşekkürü bir borç bilir. Geçmişini unutmayan, geleceğe kucak açan MMY Tantuni, sevgi yoğurur ve lezzet üretir. “tüm ticari ve insani değerlere bağlılığımız vazgeçilmez bir lezzet yaratmaya olan tutkumuz, talep edilen bir marka olmanın ve siz değerli dostlarımızın verdiği güç ile hizmetinizdeyiz…

Tasarım ve Programlama: Mavera Bilişim Hizmetleri